Upozornenie: Pred Vianocami budú posledné balíčky odoslané 21.12.2022. Ďakujeme za pochopenie.

Definície mastnej pokožky a vlasov

Mastnými vlasmi najčastejšie popisujeme stav do 24 hodín od umytia šampónom. Vizuálne sa vlasy príliš lesknú, je na nich povlak, sú ťažké, splihnuté, akoby ležali na hlave a vyzerajú akoby boli mokré. Cítiť z nich akoby puch, pokožka je zaťažená, mastná, lepivá, svrbivá. 

Príčiny vzniku mastných vlasov

Hydroseborea - je spôsobená nadmernou produkciou potu a mazových sekrétov.

Dehydrovaná pokožka - má za účinok nadmernú produkciu mazu z mazových žliaz v dôsledku suchého povrchu vlasovej pokožky, čím je narušený prirodzený lipidový film a pokožka sa bráni nadmernou mazotvorbou.

Nesprávne zvolená starostlivosť - výber produktov s obsahom silikónov, ktoré nie sú vo vode rozpustné, vlasových sér a olejov, ktoré nie sú určené na vlasovú pokožku, výber produktov s niektorými prírodnými ingredienciami, ktoré nie sú z dlhodobého hľadiska pokožke prospešné, dlhodobé a nekontrolované používanie suchých šampónov, nedostatočné sušenie vlasovej pokožky fénovaním a iné.

Terapia

Mastné vlasy sú vnímané ako spoločensky neprípustné a vytvárajú dojem nedostatočnej hygieny. V prípade mastných vlasov je dôležité predovšetkým správne diagnostikovať primárnu príčinu ich vzniku a na tomto základe správne zvoliť intenzívnu špecifickú starostlivosť a prípravky vhodné pre odstránenie problémov. Poraďte sa preto s Vašou vlasovou špecialistkou/špecialistom. Táto Vám odporučí absolvovať na mieru vybrané salónne ošetrenie formou rašelinového zábalu a na kompletizáciu terapie si na doma vezmete napríklad šampón na mastné vlasy, šampón normalizačný či šampón na časté umývanie. Dôležitými pomocníkmi v tejto terapii sú správne vybraný esenciálny olej K2, tonikum seborregulador a tonikum base, ktoré pomôžu pokožku hydratovať a vytvoriť vyrovaný pomer mikroorganizmov na pokožke. V neposlednom rade je potrebné sa zamerať na prevenciu, vhodnú životosprávu, dostatok minerálnych látok a vitamínov, hydratáciu pokožky (reVital) a posilňovanie imunitného systému.