presúvame sa "za chodu" na nový eshop, prosím buďte zhovievaví pri nedoladenosti niektorých funkcií. Budeme radi keď nám o tom napíšete do mailu, aby sme to mohli čo najskôr zlepšiť. Ak sa vám niečo nedarí objednáť, kludne napíšte objednávku mailom. Ďakujeme
Kód: 43

Seboroická dermatitída - ako na ňu?

€1
Na dotaz

Na prvom stretnutí v našom salóne vám najprv urobíme bezplatnú diagnostiku, aby ste vedeli, čo sa vám na pokožke naozaj deje a čo s tým môžete urobiť. Samodiagnóza ale aj diagnóza od kožného lekára podľa našich skúseností nemusí byť vždy presná. Dohodnúť stretnutie si môžete telefonicky (0948 892 973)  alebo mailom (lucia@vlasovywellness.sk).  V salóne  požívame diagnostickú mikrokameru s 250 násobným zväčšením, odbornosť a skúsenosti. 

Seboroická dermatitída, alebo seborea. Znie to trochu odstrašujúco, ale nebezpečná vlastne nie je. Ale zato pomerne nepríjemná. Zrejme ju máte, ak máte vo vlasoch lupiny, ktoré sa nedajú odstrániť pri bežnom umytí vlasov. Ak vás aj svrbí pokožka na hlave, je to ten nepríjemnejší variant.  Či máte naozaj seboreu, alebo ide o ničo iné a hlavne "čo s tým", zistíte najpresnejšie pri stretnutí v salóne,  môžete sa ale aj hneď teraz opýtať na svoj problém skúsenej odborníčky Mgr. Lucie Hronskej PhD. cez náš formulár. 

Ak hladáte riešenie pre svojho blízkeho a chcete ho prekvapiť, môžete mu darovať pokaz na návštevu nášho salónu s kompletným poradenstvom aj ošetrením. Alebo si najprv prečítajte viac o našom prístupe, skúsenostiach a nástrojoch 

Kategória: SEBOREA

Prvé vaše riešenie po tom, čo si uvedomíte problém je zpravidla návšteva kožného lekára - dermatológa, s nádejou, že ten je najkompetentnejší a má najlepšie prípravky. Ten zhodnotí, že to máte navždy, že je to v zásade neliečitelný problém a môže vám dať kortikoidný prípravok (šampón, tonikum, alebo mastičku). Nie vždy vám povie čo vám to vlastne dal, z názvu to nijako jasné nie je, tak si radšej prečítajte zloženie produktu. To vám krátkodobo zaberie, alebo aj nie. Ale keď zistíte že by ste ho potrebovali používať dlhodobo a pravidelne, prečítajte si naozaj poriadne celý príbalový leták. Dočítate sa zaujímavé veci. Potom spravidla začnete hľadať iné riešenie. Druhé najčastejšie riešenie je návšteva lekárne, konzultácia s lekárnikom a kúpa šampónu, ktorý vám lekárnik doporučil. Ten už bude bez kortikoidov, lebo ide o nebezpečnú látku, ktorá sa bez predpisu nesmie predávať, účinok zhodnotíte sami, môže byť lepší aj horší. Ku nám spravidla prídete až keď toto všetko absolvujete a neprinieslo to pre vás riešenie, ktoré by vám vyhovovalo, teda neuspokojilo vaše predstavy a potreby.

 

U nás zistíte, že pokožka sa dá vyčistiť takmer okamžite (za 90 min) a to na úplne prírodnej báze, teda bez kortikoidov a iných farmakologických látok. Ten malý zázrak nazývame rašelinová kúra. Keďže tento proces nemá absolútne žiadne vedlajšie účinky ktoré by ste nechceli (má zopár pozitívnych vedlajších účinkov), môžete proces opakovať pravidelne a dlhodobo. Vyriešite tak spoločenskú neprijatelnosť podivne vyzerajúcej vlasovej pokožky, ale aj subjektívne pocity nepohody. A hlavne naštartujete regeneráciu vašej pokožky.

 

Po vyčistení pokožky môžete doma používať prípravky s obsahom prírodných extraktov, ktoré budú pokožku udržiavať dlhší čas pokojnešiu, hydratovanejšiu a čistejšiu. S výberom vám radi pomôžeme. Opäť bez vedlajších účinkov. Viete tak svoju pokožku dlhodobo udržiavať v dobrej kondícii, teda v stave, keď si môžete dovoliť zabudnúť na to, že máte seboreu a venovať sa radšej svojmu životu a svojim snom.

 

Seborea má svoju hlbšiu komplexnú príčinu vo vnútri organizmu, spravidla v nerovnováhe imunuitného systému. Aj s tým je možné dlhodobo pracovať a prirodzeným spôsobom ho dolaďovať zvnútra. Môžete sa o tom poradiť pri osobnej konzultácii s doktorkou prírodných vied, ktorá u nás vstupné konzultácie vedie. Dozviete sa čo všetko seboreu zvnútra ovplyvňuje a čo všetko na tom viete zmeniť vy sami, keď tomu porozumiete. Ak chcete svoj problém riešiť takýmto spôsobom, dohodnite si termín a radi vám pomôžeme.