Upozornenie: Objednávky prijaté do 26.12.2021 20:00 budú expedované 27.12.2021. Objedávky prijaté po tomto termíne budú expedované 03.01.2022. Ďakujeme za pochopenie.

Definícia lupienky/psoriázy

Lupienka alebo psoriáza (psoriasis vulgaris) je kožné neinfekčné ochorenie postihujúce predovšetkým kožu, najčastejšie na lakťoch, kolenách, nohách a trupu, v slabinách, na pohlavných orgánoch či vo vlasoch. Môže postihnúť tiež nechty a kĺby. Patrí medzi najčastejšie kožné ochorenia a postihuje 1-3% populácie. Pri lupienke sa kožné bunky reprodukujú extrémne rýchlejšie ako normálne, čo spôsobuje neustále navršovanie a odlupovanie postihnutej oblasti.

Príčina vzniku lupienky

Presná príčina vzniku lupienky nie je známa, na vzniku choroby sa podieľa množstvo faktorov, akými sú dedičná dispozícia, autoimunitné mechanizmy, faktory vonkajšieho prostredia (stres, infekcia, trauma, poranenia, zlá funkcia pečene, lieky, hormonálne vplyvy a iné).

Terapia

V prípade nadmerného štiepenia kožnej bunky je dôležité predovšetkým správne navrhnúť intenzívnu špecifickú starostlivosť na udržanie správnej hygieny na jej povrchu. Poraďte sa preto s Vašou vlasovou špecialistkou/špecialistom. Táto Vám odporučí absolvovať na mieru vybrané salónne ošetrenie formou rašelinového zábalu a na kompletizáciu terapie si na doma vezmete napríklad šampón proti lupinám, šampón na suché vlasy obohatené o ampulu N, ktorá odstraňuje lupovitosť. Dôležitými pomocníkmi v tejto terapii sú vhodne vybrané tonikum KS115, tonikum fungi activ, esenciálny olej K1 a špeciálny krém K, ktoré pomôžu pokožku šetrne vyčistiť a hydratovať. V neposlednom rade je potrebné sa zamerať na prevenciu, vhodnú životosprávu, dostatok minerálnych látok a vitamínov (reVital) a posilňovanie imunitného systému.