Náš tím

Monika Kováčová

Monika Kováčová

Trichologička, najdlhšie pôsobiaca dermotrichologička na Slovensku.

Zakladateľka kaderníckeho salónu s názvom 38Atypical v roku 2016 odštartovala svoju profesijnú dráhu i ako trichologička v roku 2018.

Po absolvovaní viacerých trichologických seminárov a predstavení väčšiny vtedy na trhu dostupných značiek jej najväčší zmysel dala metóda a filozofia španielskej dermotrichologickej spoločnosti Kapyderm, ktorej sa v roku 2020 stáva výhradnou distribútorkou pre Slovenskú republiku.

Monika je študentkou nadstavbového štúdia Expert and Master in Dermotrichology - Fundesmo, ktorého teoretickým obsahom sú anatómia, biológia a psychológia. Praktickou časťou štúdia sú reálne prípady, projekty, články a prednášky na odborných zahraničných kongresoch v súvislosti s problematickou pokožkou vo vlasoch a kožou celého tela.

Vo svojom profesionálnom trichologickom vlasovom štúdiu v Piešťanoch sa zameriava na pomoc klientkám a klientom s alopéciou alebo padaním vlasov, lupinami, mastnými alebo suchými vlasmi, dermatitídami a ekzémom, seboreou či psoriázou.

Súčasne sa venuje osvete pri prevencii staroslivosti o vlasovú pokožku a udržaniu a optimalizácii vlasového rastu.

Svoje skúsenosti a vedomosti odovzdáva ako školiteľka metódy terapie organickou rašelinou predovšetkým kaderníčkam a kaderníkom, barberom a barberkám na Slovensku.


Veronika Hollošová

Veronika Hollošová

Od detstva trpela rozsiahlym atopickým ekzémom. Pri hľadaní príčin prešla napriek svojmu mladému veku dlhou a strastiplnou cestou. Naučila sa počúvať svoje telo a starať sa o neho s láskou. Načúvať jeho signálom vedome a prispôsobiť svoj životný štýl tak, aby život s ekzémom bol čo najkvalitnejší a plnohodnotný. Tieto poznania ju priviedli ku vegánstvu a vyradeniu lepku z jedálnička.

Keďže je starostlivosť o ekzematickú pokožku veľmi špecifická, navštívila Veronika na odporúčanie náš salón a absolvovala procedúru organickou rašelinou, následne začala po konzultácii používať na doma produkty Kapyderm.

Po absolvovaní Hotelovej Akadémie zostala pracovať v gastro sektore, čo jej postupne prestalo dávať zmysel. Rozhodla sa pomáhať ľuďom s problematickou pokožkou a vlasmi.

Vďaka svojim skúsenostiam teraz pracuje @svet_ekzematicky ako naša hlavná trichologička a dokáže poradiť nielen správnu starostlivosť zvonka, ale jej špecializácia je zdravý životný štýl, vyvážená strava, otužovanie a psychické zdravie.


Kristína Praženková

Kristína Praženková

Kozmetiku študovala 4 roky a po skončení školy sa zamestnala ako kozmetička v piešťanských kúpeľoch, kde sa naučila samostatnosti, precíznosti a pracovnej istote.

Čím ďalej tým viac ju však lákalo osamostatniť sa a ďalej sa rozvíjať podľa svojich predstáv a tak v roku 2015 otvára svoj prvý kozmetický salón, kde postupne pracuje s dvoma značkami.

Keď sa však v roku 2021 zoznámila s Kapydermom, zmenil sa jej svet. V súčasnosti používa vo svojom salóne výhradne na mieru namiešané čistiace procedúry s organickou rašelinou, hydratačné a anti-aging masky.

Vďaka svojim skúsenostiam teraz pracuje @kozmetickysalon_kp i ako hosťujúca odborníčka na zdravú pleť a kožu u nás v salóne ako kozmetička. Jej špecializácia sú spa procedúry s unikátnou masážou vlasovej pokožky a dermotrichologické konzultácie.

V rámci rozvoja vedomostí sa vzdeláva i v oblasti prístrojovej kozmetiky.