Monika Kováčová

Trichologička, najdlhšie pôsobiaca dermotrichologička na Slovensku.

Zakladateľka kaderníckeho salónu s názvom 38Atypical v roku 2016 odštartovala svoju profesijnú dráhu i ako trichologička v roku 2018.

Po absolvovaní viacerých trichologických seminárov a predstavení väčšiny vtedy na trhu dostupných značiek jej najväčší zmysel dala metóda a filozofia španielskej dermotrichologickej spoločnosti Kapyderm, ktorej sa v roku 2020 stáva výhradnou distribútorkou pre Slovenskú republiku.

Monika je študentkou nadstavbového štúdia Expert and Master in Dermotrichology - Fundesmo, ktorého teoretickým obsahom sú anatómia, biológia a psychológia. Praktickou časťou štúdia sú reálne prípady, projekty, články a prednášky na odborných zahraničných kongresoch v súvislosti s problematickou pokožkou vo vlasoch a kožou celého tela.

Vo svojom profesionálnom trichologickom vlasovom štúdiu v Piešťanoch sa zameriava na pomoc klientkám a klientom s alopéciou alebo padaním vlasov, lupinami, mastnými alebo suchými vlasmi, dermatitídami a ekzémom, seboreou či psoriázou.

Súčasne sa venuje osvete pri prevencii staroslivosti o vlasovú pokožku a udržaniu a optimalizácii vlasového rastu.

Svoje skúsenosti a vedomosti odovzdáva ako školiteľka metódy terapie organickou rašelinou predovšetkým kaderníčkam a kaderníkom, barberom a barberkám na Slovensku.