Upozornenie: Pred Vianocami budú posledné balíčky odoslané 21.12.2022. Ďakujeme za pochopenie.

Definícia nadmerného padania vlasov

Medzi najčastejšie problémy, s ktorými k nám pre odbornú pomoc klienti prichádzajú je padanie vlasov. To je samé o sebe celkom normálnym fyziologickým procesom. Za nežiadúce vypadávanie však považujeme také, kde sa jedná o nadmerné vypadávanie oproti normálu a to je u každého individuálne. Ukazovateľom na patologické padanie však môže byť väčšie ako obvyklé množstvo vlasov na hrebeni po vyčesávaní, v sprche po umývaní či na vankúši. Objektívnym ukazovateľom tiež býva napríklad stenčujúci sa cop u žien.

Príčiny vzniku padania vlasov

Medzi najčastejšie príčiny vzniku nadmerného padania vlasov patria faktory, akými sú stres, lieky, hormonálne zmeny, vysadenie antikoncepcie, pôrod, zmena ročného obdobia, lupovitosť, nevhodná vyživa alebo starostlivosť o vlasovú pokožku, psychosomatické ochorenia alebo zlý obehový systém.

Terapia

Je potrebné myslieť na to, že iba zdravá pokožka dokáže produkovať zdravé a silné vlasy. V prípade nadmerného padania vlasov je dôležité predovšetkým diagnostikovať pôvod problému a správne navrhnúť intenzívnu špecifickú starostlivosť na odstránenie týchto príčin a vhodne zvoliť prípravky na naštartovanie obnovy rastu vlasov. Poraďte sa preto s Vašou vlasovou špecialistkou/špecialistom. Táto Vám odporučí absolvovať na mieru vybrané salónne ošetrenie formou rašelinového zábalu a na kompletizáciu terapie si na doma vezmete napríklad šampón proti vypadávaniu vlasov. Dôležitými pomocníkmi v tejto terapii sú vhodne vybrané tonikum base a ampule DT, ktoré pomôžu pokožku šetrne stimulovať a rozprúdiť jej prekrvenie. V neposlednom rade je potrebné sa zamerať na prevenciu, vhodnú životosprávu, dostatok minerálnych látok a vitamínov (shOck) a posilňovanie imunitného systému.